„Emlékét nyugtalansággal gyászolom”
Nánay István Lengyel Györggyel beszélget – Gellért Endréről, aki idén lenne százéves
1956 őszén csak pár hétig tartott a tanítás, s amikor újra indult, Gellért az első öngyilkossági kísérlete után már nem tanított.


